Menu

Zmarł Andrzej Szwarc - długoletni pracownik CRIST S.A.

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 1 czerwca 2020 roku, odszedł nasz długoletni pracownik i członek „Rodziny CRIST S.A.” magister inżynier Andrzej Szwarc.

 

Andrzej Szwarc – wśród przyjaciół i współpracowników zwany „Szwarcenegerem” – z historią CRIST S.A. związany był od jej początków, kiedy to przed ponad 30 laty, krótko po przełomie 1989 r., na spotkaniach towarzyskich kolegów inżynierów, absolwentów Politechniki Gdańskiej, urodziła się idea powołania do życia małego, prywatnego przedsiębiorstwa działającego w branży okrętowej. Jak głosi firmowa legenda, to od jego nazwiska pochodzi litera „S” w nazwie CRIST.

 

Od 2004 roku zatrudniony w CRIST S.A. na stanowisku Kierownika Projektu, w 2010 roku, w związku z zakupem przez CRIST S.A. terenów dawnej Stoczni Gdynia przeszedł na stanowisko Dyrektora do spraw rozwoju. W 2011 roku, odszedł ze Stoczni CRIST S.A. by zmierzyć się z nowymi wyzwaniami, jakie postawiło przed nim przyjęcie stanowiska Prezesa Zarządu Stoczni Remontowej NAUTA S.A. Na emeryturę odszedł w 2017 roku.

 

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w piątek, 5 czerwca 2020 roku:

- o godz. 13:00 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Gdyni przy ul. Świętojańskiej zostanie odprawiona Msza Święta w intencji zmarłego,

- o godz. 14:00 na cmentarzu na Witominie odbędzie się pogrzeb.