Menu

Rozpoczęto cięcie stali na wielofunkcyjny ponton MPP

W dniu 26.10.2021, zgodnie z harmonogramem projektowym, rozpoczęto oficjalne cięcie stali pod budowę w pełni wyposażonego, wielofunkcyjnego pontonu [MPP], wraz z  zanurzalnym narzędziem zasypowym [SDT], który posłuży do budowy podwodnego tunelu stanowiącego stałe połączenie cieśniny Bełt Fehmarnmiędzy portami Puttgarden w Niemczech a Rødbyhavn na Lolland w Danii.

Jednostka będzie miała kadłub o długości 130,2 m (całkowita długość: 149 m, łącznie z pasami transmisyjnymi). Całkowita szerokość wyniesie 48m. Jednostka pomieści do 19 osób, będzie posiadała dwie komory żwirowe, każda do 7000 ton żwiru.

 To kolejny duży projekt infrastrukturalny wygrany przez CRIST, po budowie m.in. jednostki specjalistycznej Zourite służącej do konstrukcji wiaduktu morskiego na wyspie La Reunion czy specjalistycznego doku Marco Polo służącego do budowy kesonów dzięki którym powiększono obszar Księstwa Monako. Są to wielomiliardowe projekty, a udział CRIST jest po raz kolejny dowodem na nieograniczone możliwości  techniczne CRIST-u, znakomite przygotowanie do projektu, a przede wszystkim – rzetelność i odpowiedzialność firmy.