Menu

Rozpoczęto cięcie stali na supernowoczesne jednostki okrętowe

19.07.2021 rozpoczęto oficjalne cięcie stali na jednostkę o numerze C371, która zapoczątkuje długoletnią współpracę na budowę 12 nowoczesnych jednostek okrętowych. 

Stocznia CRIST S.A. jest częścią programu MCMV dotyczącego wymiany floty belgijskiej oraz holenderskiej.  Celem programu jest budowa intuicyjnych okrętów służących do walki z minami.

Przetarg na wykonanie okrętów wygrało francuskie przedsiębiorstwo stoczniowe Naval Group, które zdecydowało, że projekt zostanie zrealizowany w stoczni Kership, która jest częścią Piriou. Łącznie powstanie 12 statków. Przypominamy, iż stocznia CRIST w latach 2016-2018 wybudowała dla francuskiej stoczni Piriou dwie jednostki wyposażone oraz bloki okrętu naukowo-badawczego.

Zadaniem stoczni CRIST jest podstawowa prefabrykacja na kadłub okrętu. Jest tp cięcie i gięcie blach, czyli pierwszy etap prac w całej budowie jednostki. Crist ma nadzieję, że od piątego okrętu wykona kadłub jako całość.

„Udział w tak dużym międzynarodowym projekcie to prestiż i uznanie dla CRIST. Cieszymy się z zaufania, jaką obdarzyli nas kontrahenci”.